Teatrul Odeon prezintă online vineri, 19 martie 2021, de la ora 19:00, spectacolul lectură „Lullaby” Erika Galli și Martina Ruggeri, traducere de Eva Simon și regia semnată de Elena Morar. Din distribuție fac parte Virginia Rogin, Rodica Mandache, Gelu Nițu, Mircea Constantinescu, Cătălina Mustață.
Teatrul Odeon prezintă vineri, 16 noiembrie 2018, de la ora 18:30, la Sala Studio în cadrul proiectului european Fabulamundi. Playwritting Europe spectacolul lectură „Lullaby” de Erika Galli și Martina Ruggeri. Spectacolul este tradus de Eva Simon și regizat de Elena Morar. Din distribuție fac parte Virginia Rogin, Rodica Mandache, Gelu Nițu, Mircea Constantinescu și Cătălina Mustață. Spectacolul lectură are loc în prezența autoarelor și este urmat de discuții cu publicul. Intrarea la spectacol este liberă.
„Ciao, bella!” este un spectacol inedit și cald, ce are premiera duminică, 22 aprilie 2012, de la 19:00, la Godot Café-Teatru. Cu Ioana Flora, Cătălina Mustață și Clara Flores în distribuție, și regizată de Antoaneta Zaharia, piesa este una de tip confesiune-monolog, un spectacol contemporan cu structură modernă, inspirat de spectacolele lui Pippo Delbono. Trei femei, aflate în jurul vârstei de 35-40 de ani, cele mai bune prietene, îşi dezvăluie treptat dorinţele, speranţele, nostalgiile, problemele, încep să se bucure de viața pe care o au și să aibă curajul de a lua decizii.
Tinker Bell, cea mai îndrăgită zână plăsmuită de Disney, a fost numită pe 25 octombrie 2009 ambasadoare oficială ONU pentru ecologie. “Învestirea” Clopoţicăi în funcţie a avut loc chiar la sediul ONU din New York, în vederea promovării viitoarei Conferinţe de la Copenhaga privind schimbările climatice.
La mai puţin de două luni de când “Tinker Bell şi Comoara Pierdută” („Tinker Bell and the Lost Treasure”) s-a înfăţişat pe marile ecrane, a venit vremea să poată fi văzută pe DVD şi Blu-ray cea mai nouă ispravă a buclucaşei zâne Clopoţica.
Luni, 11 mai 2009, Teatrul Odeon şi Fundaţia Culturală „Camil Petrescu” prezintă un nou spectacol-lectură din cadrul proiectului „Dramaturgi de azi la Odeon”: „Allegretto Albania” de Stefan Çapaliku, în regia lui Cristian Dumitru. Distribuţia este alcătuită din Mugur Arvunescu, Irina Mazanitis, Relu Poalelungi, Nicoleta Lefter, Mircea N. Crețu, Cătălina Mustață, Dimitrii Bogomaz, Marian Lepădatu.
La spectacol sunt invitaţi dramaturgul Stefan Çapaliku şi dr. Luan Topciu de la Ambasada Republicii Albania la Bucureşti. Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile.