Howard Jacobson la Bucureşti
Howard Jacobson, unul dintre cei mai apreciaţi scriitori britanici ai momentului, câştigător al Man Booker Prize şi autor al romanului „Shylock este numele meu„, publicat de Editura Humanitas Fiction în cadrul Proiectului Hogarth Shakespeare, vine la Bucureşti. Autorul se întâlneşte cu publicul român miercuri, 10 mai 2017, ora 19:00, la Librăria Humanitas de la Cişmigiu. Alături de Howard Jacobson, la eveniment vorbesc domnul Nigel Bellingham, directorul British Council România, prof. dr. Mihaela Anghelescu Irimia, director de studii al Centrului de Studii Culturale Britanice patronat de Universitatea din Bucureşti şi de British Council România, şi Sebastian Reichmann, scriitor. Moderatorul serii este Denisa Comănescu, director general Humanitas Fiction. Discuţia este urmată de o sesiune de autografe.
Continuare »