Ineditul film britanic „Partea îngerilor” („The Angels’ Share”) a avut premiera şi în România. Reputatul regizor Ken Loach a făcut unele mărturisiri şi a exprimat unele gânduri despre cea mai recentă creaţie a sa, într-un interviu pe care îl redăm în continuare.
Pe 21 decembrie 2012, are loc la Cinema Studio premiera filmului „Partea îngerilor” („The Angels’ Share”), cel mai recent film al regizorului britanic Ken Loach, autorul unei impresionante liste care cuprinde „Kes” (1969), „Sweet Sixteen” (2002), „Looking for Eric” (2009), „The Wind that Shakes the Barley” (2006), „Ae Fond Kiss” (2004), „My Name Is Joe” (1998). De această dată, este o comedie petrecută în Scoţia zilelor noastre. Lungmetrajul rulrază, în prima săptămână, în cinematografele Hollywood Multiplex, Cinema Studio, Cinema City (Cotroceni) și Grand Cinema Digiplex (Băneasa), în București, și la Cinema City, în Cluj. După Sărbători, filmul ajunge la Constanța și Brașov.