Fata cu fragi
Editura Humanitas Fiction aşteaptă publicul la Librăria Humanitas de la Cişmigiu miercuri, 29 martie 2017 de la ora 19:00, la lansarea volumului „Fata cu fragi” de Lisa Strømme – recent apărut în colecţia „Raftul Denisei”, tradusă de Irina Bojin –, un roman despre tumultuoasa poveste de dragoste care a inspirat celebrul tablou „Strigătul” de Edvard Munch. Alături de Lisa Strømme, care participă prin Skype la eveniment, vorbesc Ioana Nicolaie, scriitoare, Ana-Maria Onisei, jurnalist cultural şi Laura Câlţea, blogger cultural. Întâlnirea este moderată de Denisa Comănescu, director general al Editurii Humanitas Fiction.
Continuare »