„Infecté par l’amour” i-a adus al șaselea premiu în Franța lui Ionuț Caragea
Laureat, recent, cu premiul „Genius” la Concursul internațional de literatură „Naji Naaman” din Liban, Ionuț Caragea are un nou prilej de bucurie: volumul său de poeme, „Infecté par l’amour”, publicat în 2020 la editura Stellamaris din Brest, a obținut premiul al doilea la marele concurs „Jenny Alpha et Noël-Henri Villard”, organizat de Societatea Poeților și Artiștilor din Franța.
Continuare »