Eu când vreau să fluier, fluier… şi în Suedia
Filmul de debut al lui Florin Șerban, „Eu când vreau să fluier, fluier”, a concurat de curând în competiția internațională a Festivalului de Film de la Stockholm, festival printre ai cărui parteneri s-a numărat și ICR Stockholm. George Piștereanu a fost recompensat, pentru prestația din acest film, cu premiul pentru cel mai bun actor. „Eu când vreau să fluier, fluier” a fost lansat pe marile ecrane suedeze pe data de 3 decembrie 2010, fiind distribuit de către Folkets Bio, iar ecourile din presă nu au întârziat să apară.
Continuare »