Dacă spui Bucureşti, muzică şi dans, proiecţii şi efecte vizuale, te gândeşti aproape automat la un spectacol modern de divertisment. Numai că, după cum spune chiar titlul spectacolului regizat de Carmen Lidia Vidu, „C’est pas une chanson d’amour„. Este o „nebunie” dulce-amăruie, care încearcă să scoată iar la iveală miezul esenţial, retras în cochilie.
Sâmbătă, 27 septembrie 2008, ora 21:30, la Club Fabrica, are loc premiera spectacolului despre sunetul şi imaginea Bucureştiului „C’est pas une chanson d’amour”, regizat de Carmen Lidia Vidu. Distribuţia este alcătuită din Marius Manole, Florentina Ţilea, Istvan Teglas şi Paul Dunca. Scenografia este semnată de Doru Zanfir, video/multimedia de Cristian Gherghel, sunet/muzică de Ovidiu Chihaia.