Cireşe amare – la Veneţia
În data de 7 aprilie 2018, la ora 11:45, în cadrul Festivalului Internaţional de Literatură al Veneţiei “Incroci di civiltà” (4-7 aprilie 2018), scriitoarea Liliana Nechita vorbește despre cartea „Cireşe amare” („Ciliegie amare”) (Edizioni Giuseppe Laterza, Bari 2017), tradusă în limba italiană de Elena di Lernia, cu ocazia unui eveniment literar care o are ca protagonistă alături de scriitoarea şi ziarista spaniolă Eugenia Rico.
Continuare »