Pe urmele copilului minune din Ardeal, Carl Filtsch
„Pe urmele copilului minune din Ardeal, Carl Filtsch”, regizat de Brigitte Drodtloff, este povestea unui pianist genial care, plecat din Sebeș, a cucerit Europa la mijlocul secolului al XIX-lea cu interpretările sale de excepție, dar și cu compozițiile sale minunate pentru pian și orchestră, devenind elevul preferat al marelui Frédéric Chopin. Spectacolul din București are loc joi, 25 mai 2017, la ora 18:30, în Sala Studioul de Operă și Multimedia al UNMB, intrarea din str. Știrbei Vodă.
Continuare »