Lora a lansat piesa „Loc de 2”, în spatele căreia se ascunde un mesaj puternic. Discursul muzical al artistei face aluzie la modul în care majoritatea oamenilor își trăiesc viața pe „repede înainte”, fără să se gândească de două ori înainte de a lua o decizie importantă și refuzând să privească retrospectiv la greșeli, pentru a nu le mai repeta. Piesa a fost scrisă și compusă de Anastasia Sandu și Dorian Oswin. Cel din urmă s-a ocupat și de producția cântecului, împreună cu Alexandru Stângaciu.
Lora, una dintre cele mai bune voci feminine din România, a lansat „Rămas bun”, o piesă de dragoste ce transmite un mesaj puternic de durere şi regret în apropierea despărţirii. Muzica şi versurile piesei „Rămas bun” au fost scrise de Lora împreună cu băieţii de la DOMG (Dorian Oswin şi Mihai Gruia), Mellina, Şerban Cazan, Sergiu Ferat şi Alexandru Stângaciu, iar de producţia piesei s-a ocupat echipa de la Hahaha Production.