A fi sau a nu fi
Marţi, 16 iunie, de la ora 20:00, Teatrul Metropolis prezintă spectacolul „A fi sau a nu fi”, realizat de studenţii Facultăţii de teatru din cadrul Universităţii Spiru Haret, București, adaptare dramatică după „12 oameni furioși” de Reginald Rose. Din distribuţie fac parte: Maria Alexe, Florin Cireaşă, Teodor Ghiţă, Petru Hîrja, Răzvan Teodorescu, Cosmin Zaharia, Alexandru Rizescu, Şerban Trîmbiţaşu, Bogdan Untilă, Hassan Hassan, Vladimir Finaşcu, Alexandru Mihalache. Profesori coordonatori sunt Adriana Piteşteanu, Vlad Rădescu, Iulia Boroş, şi Sorin Dinculescu. Regia este semnată de Vlad Rădescu şi Sorin Dinculescu. Intrarea este liberă.
Continuare »