La adăpostul artei
Muzeul Național de Artă al României lansează o nouă campanie, de data aceasta dedicată sensibilizării populației la problemele pe care persoanele fără adăpost le întâmpină în sezonul rece. Intitulată „La adăpostul artei”, campania se derulează în perioada 12-29 februarie 2020 în parteneriat cu organizația Samusocial din România. MNAR își propune să atragă atenția într-un mod inedit, prin mijlocirea patrimoniului său, asupra vulnerabilității oamenilor străzii pe timpul iernii, încurajând vizitatorii să reflecteze și să ofere sprijin persoanelor fără locuință.
Continuare »