Dăruind, poţi dărui viaţă!
Duminică, 24 aprilie 2016, în Muzeul în aer liber din Dumbrava Sibiului are loc o amplă acţiune caritabilă care cuprinde un spectacol de muzică populară, o tombolă cu premii şi 4 ateliere practice. Proiectul are ca scop strângerea de fonduri pentru Iuliana Finică, o tânără educatoare în vârstă de 22 de ani, care suferă de hipertensiune pulmonară. Este vorba despre o boală grea şi foarte rară, iar ca să supravieţuiască Iuliana are nevoie de un transplant de plămâni la o clinică din Bonn, Germania.
Continuare »