Nellie McKay: „Clonie”
Cântăreaţa şi textiera Nelly McKay pune în scenă cântecul „Clonie” (Cloniţă) – o lucrare la graniţa dintre ironic şi serios despre crearea însoţitorului perfect.
Cântăreaţa şi textiera Nelly McKay pune în scenă cântecul „Clonie” (Cloniţă) – o lucrare la graniţa dintre ironic şi serios despre crearea însoţitorului perfect.
Minunata Nellie McKay cântă „Mother of Pearl” [„Mama Perlei”] (cu nemuritorul prim rând „Feministele nu au simțul umorului”) şi „If I Had You” [„Dacă te-aş fi avut pe tine”] din sclipitoarea ei serie de la TED2008.