1989 – anul schimbării?
Publicul este invitat miercuri, 9 octombrie 2019, de la ora 19:00, la Librăria Humanitas de la Cișmigiu, la o dezbatere cu tema „1989 – anul schimbării?”, o întâlnire cu Oliver Jens Schmitt, profesor de istorie sud-est-europeană la Universitatea din Viena, președinte al secției istoric-filozofice al Academiei Austriece de Științe, în dialog cu Virgiliu Țârău, profesor la departamentul Studii Internaționale și Istorie Contemporană, Facultatea de Istorie și Filozofie, Universitatea Babeș-Bolyai. Discuția este moderată de Matei Gheboianu, lector la Facultatea de Istorie, Universitatea din București.
Continuare »